AFDEMEYSAN [ Geri ]

       Değerli Arkadaşlarım;

       2009 Yılında sizlerle beraber AFDEMEYSAN Yardımlaşma Sandığımızı kurduk. 2010 yılından itibaren de sizlerin isteği doğrultusunda cazip oranlarda masraf alarak kredi vermeye başladık. Bu yılda 4. Olağan Genel Kurulda görüşlerinizi alarak küçük düzenlemeler yapıp cazip masraf alarak kredi vermeye devam ediyoruz. Kredi talebinde bulunan bütün üyelerimizin memnun olacağı şekilde ve zamanda kredi vermeye çalıştık. Düğün, ev, araba, sağlık ve diğer ihtiyaçlarınızı benimle paylaşıp çözüm bulmaya çalıştık. Bunda da başarılı olduğumuza inanıyorum.

       Önceki yıllarda sizlerin krediye ihtiyacı olan ayları göz önüne alarak belirlemeye çalıştık. Ancak Haziran 2018 ayından itibaren kredi talepleri öyle çok arttı ki makul zamanda karşılamakta zorlanmaya başladık. Bunun yanında emekliye ayrılan, nakil giden üyelerimizin de sandığımızdan ilişiği kesilip biriken tasarruf aidatlarının ödemeleri olunca içinden çıkılamaz bir hal almaya başladı.        Bugüne kadar uygulamamız gereken fakat kredi taleplerini karşıladığımız için uygulamadığımız, tüzüğümüz ve iç yönetmeliğimizde belirtilen kriterlere göre; gelen kredi talebi başvurularını, bugün den itibaren bu kriterleri dikkate alarak değerlendireceğiz.

       Bu kriterler neler olacak diye kafanızda soru işareti olabilir. Bunlar sandıkta biriken tasarruf toplamı, talep ettiğiniz kredi miktarı, daha önceden kullandığınız kredi toplamı, sandığa üyelik tarihiniz, kredi borcunuzun olup olmadığı ve diğer nedenlerde arayacağımız belgeler olacaktır.

       Önümüzdeki dönem için kredi talebi yapan üyelerimizin yazıldığı ayda kredi kullanma garantisi olmayacak zamanı geldiğinde gelen kredi talepleri ile birlikte değerlendirildikten sonra kesinlik kazanacaktır. Şimdiden bir plan yapıp zor durumda kalmamanızı siz değerleri arkadaşlarımın bilmesini isterim.

       Bu zamana kadar nasıl beraber konuşup, anlayış içerisinde adaletli bir şekilde kredinizi kullandıysanız, yine sizlerin sorunlarınızı ve sıkıntılarınızı gidermek için konuşup, anlaşıp bu kriterleri göz önüne alıp adaletli bir şekilde kredinizi kullanmaya devam edeceksiniz.

       Bizlere verdiğiniz destek ve göstermiş olduğunuz anlayıştan dolayı Yönetim Kurulu adına hepinize teşekkür eder, hayırlı cumalar dilerim.  Yorum Yap Facebook ta Paylaş Twitter de Paylaş
Üye Girişi

Üye Ol | Şifremi UnuttumHava Durumu
Anket
2020 Yılında nereye gezi düzenlememizi istersiniz?

İstanbul Gezisi
Çanakkale-Bursa Gezisi
Doğu Karadeniz Gezisi
Tüm hakkı saklıdır...